PROJEKTY 2018

ZREALIZOWANE PROJEKTY 2019

1. ABC Badmintona

Cykliczne zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mające na celu naukę gry w badmintona oraz doskonalenie nabytych umiejętności, prowadzone przez certyfikowanych trenerów z bogatym doświadczeniem (autorytetów w swojej dyscyplinie).

 

 

2. Turniej Tenis 10

Rozgrywki tenisowe o puchar Burmistrza Grodziska Maz., z udziałem ponad 60 dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

„Tenis 10” to program, który jest częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay” zainaugurowanej w 2007 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF), którego celem jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia.

3. Lekcje pokazowe Badmintona

Organizowane w szkołach spotkania, mające na celu zapoznanie uczestników z dyscypliną badminton oraz  profesjonalnym sprzętem sportowym. Przekazanie informacji na temat zasad i techniki gry w badmintona, z możliwością wypróbowania swoich sił pod okiem wykwalifikowanego trenera.

4. Lekcje pokazowe Squasha

Organizowane w szkołach spotkania, mające na celu zapoznanie uczestników z dyscypliną squash, profesjonalnym sprzętem sportowym, przekazanie informacji na temat zasad i techniki gry w squasha.

5. Lekcje pokazowe Krav Magi

Organizowane w szkołach, na terenie Gminy Grodzisk Maz. spotkania z trenerem. Celem spotkań była prezentacja technik samoobrony z elementami Krav Magi oraz  zapoznanie uczestników z zasadami oraz technikami obrony w sytuacjach zagrożenia.

6. ABC Squasha

Cykliczne zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży, mające na celu naukę gry w squasha oraz doskonalenie nabytych umiejętności, prowadzone przez certyfikowanych trenerów z bogatym doświadczeniem (autorytetów w swojej dyscyplinie).

7. Strefa Niepodległego Sportu

Celem wystawy „Strefa Niepodległego Sportu” będzie przybliżenie postaci związanych z rozwojem polskiego sportu w okresie II Rzeczpospolitej. Zaprezentujemy wybitnych sportowców XX-lecia międzywojennego oraz dyscypliny sportowe rozwijające się w Niepodległej Polsce.

Wystawa powstała we współpracy z pracownikami Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Legii Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz osób prywatnych. Jest dostępna w Strefa Ruchu Książenice przy ul. Młodości 6  od 9 czerwca do 31 października w godzinach otwarcia obiektu. WSTĘP WOLNY!

Wystawa jest realizowana w ramach projektu Pionierzy Polskiej Niepodległości. Sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017/2022.